Op het Zwikkerterrein komen twee bedrijfsverzamelgebouwen. Ook gaat Scania een gedeelte van het terrein gebruiken voor de opslag van materialen.
Het Zwikkerterrein ligt op het industrieterrein tegen het water aan. Het is vernoemd naar de voormalige eigenaar, Zwikker. Op het terrein staat nog een betoncentrale.
Het gaat om veertig bedrijfsunit die De Marne Vastgoed laat realiseren in twee bedrijfsverzamelgebouwen. Deze units worden tussen 45 en 110 vierkante meter groot. De units zijn geschikt voor zowel zakelijk gebruik als privégebruik. Bijvoorbeeld als stalling van een (hoge) camper, opslagruimte of als beleggingsobject voor (startende) ondernemers, maar ook voor zzp-ers als kleine productieruimte, reparatie- of hoveniersbedrijven.
De bouw van de bedrijfsverzamelgebouwen moet over ongeveer een half jaar beginnen. De planning is dat ze rond juli 2024 klaar zijn.
De twee bedrijfsverzamelgebouwen nemen ongeveer de helft van het terrein in beslag. De andere helft van het terrein is gehuurd door Scania. Dat gaat het gebruiken als opslag voor materialen.
Het is geen uitbreiding voor Scala. De vrachtwagenfabrikant huurde eerder een terrein aan de Steenwijkerstraatweg voor de opslag, maar die huur is stopgezet voor de plannen van Noordpoort.
Scania laat het terrein asfalteren. Naar verwachting neemt Scania na de zomer het terrein in gebruik.