Het evenement 'Fiets 'm erover' heeft in ieder geval 6000 euro opgehaald voor PGM de Baander. Zo'n vijftig deelnemers proberen al fietsend over een smalle balk over de gracht de bel te halen. Het is een evenement gebaseerd op het voormalige televisieprogramma 'Te land, ter zee en in de lucht'.
'Evenement valt in het water' is een hele goede beschrijving voor wat er deze middag zich afspeelde in en op het water bij Bleekerseiland in Meppel. "Je hoopt op beter weer, maar het was een fantastisch evenement", zegt Ivo de Jong, voorzitter van JCI Meppel-Reestmond. Deze netwerkorganisatie wil met 'Fiets 'm erover' zo veel mogelijk geld ophalen voor het goede doel.
Het goede doel is PGM de Baander, een stichting en zorgboerderij in Meppel die paardensport probeert te bevorderen voor mensen met een beperking. Het doel is om een nieuw paard te bekostigen, dat kan worden ingezet voor therapeutische doeleinden. Dat is gehaald. "De opbrengst van 6000 euro betekent dat we officieel een paard kunnen overhandigen", zegt Sander Gordijn, namens de organisatie van het evenement.
"De teller loopt nog." Later wordt de volledige opbrengst bekendgemaakt.
Behalve een prijs voor de snelste en een pechprijs, is er ook een creatieve prijs. En dus komen er verschillende creatieve fietsen voorbij. De brandweer heeft een fiets omgetoverd tot brandweerwagen, staat er een roze tandem bezaaid met bloemen aan de start en er is een deelnemer die het op een eenwieler probeert.
De organisatie sluit niet uit dat het evenement volgend jaar terugkeert. JCI houdt vaker evenementen voor het goede doel. Zo is er jaarlijks een wijnactie en werd er eerder dit jaar een casino-avond gehouden voor een ander goed doel.