
In theater DNK in Assen vond maandagavond de aftrap plaats voor de jongerenpanels voor Schouwburg Ogterop in Meppel, ATLAS Theater in Emmen, Theater De Tamboer in Hoogeveen en DNK Theater in Assen.
De vier Drentse theaters willen graag meer jongeren in de leeftijdscategorie 12 tot en met 16 jaar aan zich binden. Via interactieve livebijeenkomsten willen de theaters in gesprek met jongeren om zo gezamenlijk te bespreken en te onderzoeken wat er leeft en waar hun behoeftes liggen. Er volgen in februari nog drie bijeenkomsten in Emmen, Meppel en Hoogeveen.
"Lasergamen door het hele theater, ja dat lijkt ons geweldig! En een jamsessie samen met leeftijdsgenoten op de zondag zou wel tof zijn." Het waren twee van de ideeën die werden geroepen tijdens de kick-off van het jongerenpanel. De vier Drentse theaters hopen met de input van de jongeren een brug te slaan tussen het aanbod van de theaters en de specifieke behoeften en de vraag van jongeren. De uitkomsten van de vier bijeenkomsten worden verzameld, hieruit wordt een plan geschreven, dat vervolgens samen met het jongerenpanel tot uitvoering gebracht zal worden.