
Meppel - De gemeente Meppel gaat in gesprek met inwoners over leven in Meppel. Vanaf begin november organiseert de gemeente op verschillende manieren gesprekken, zoals meedenkdiners en groepsgesprekken. Daarnaast kunnen inwoners een (digitale) vragenlijst invullen.
Deze gesprekken horen bij de visie ‘Doorontwikkeling sociale basis’, die voor de zomer is vastgesteld door het college. De uitkomsten gebruikt de gemeente om een uitvoeringsplan te maken bij deze visie. Op www.meppel.nl/meepraten staan de activiteiten en het aanmeldformulier.
Iedereen die wil, kan meepraten. Zo zijn er bijvoorbeeld meedenkdiners op 12 en 17 november in Koedijkslanden en Haveltermade. Ook in andere wijken en kernen zijn groepsgesprekken en activiteiten. Inwoners kiezen zelf waar ze aansluiten. Basisschoolkinderen doen ook mee. Zij tekenen het samenleven in de gemeente Meppel. Eind november volgt hiervoor een prijsuitreiking. Alle activiteiten zijn gratis. Aanmelden kan via het formulier op www.meppel.nl/meepraten.
Naast de bijeenkomsten is er een digitale vragenlijst beschikbaar. Deze is tot en met 30 november 2025 in te vullen via de website. De papieren versie ligt in de bibliotheek. Op de www.meppel.nl/meepraten staan de dagen waarop inwoners die kunnen invullen.
Wethouder Klaas de Vries: “We geven graag zoveel mogelijk inwoners de kans om mee te praten. Of je nu 16 of 86 jaar oud bent en waar je ook woont in de gemeente. Bijvoorbeeld bij de meedenkdiners in een aantal wijken, waarbij we een gezellige maaltijd combineren met een goed gesprek. Ook sluiten we aan bij bestaande activiteiten om te horen wat er speelt. We zoeken op allerlei manieren verbinding, want we hebben elkaar hard nodig om het leven in de gemeente Meppel zo fijn mogelijk te maken voor iedereen.”
De gemeente Meppel vindt het belangrijk dat iedereen prettig kan leven, elkaar ontmoet en mee kan doen. En dat we in de gemeente Meppel voor elkaar zorgen. In mei is de visie ‘Doorontwikkeling sociale basis 2025-2030’ vastgesteld. De meningen en ideeën van inwoners gebruiken we om een plan te maken om de visie uit te voeren. Voor betere hulp, ontmoetingen en activiteiten.
--




