Meppel – Fairtrade Meppel viert 8 maart het 15-jarig bestaan met een feestelijk programma in de Grote- of Mariakerk in het hart van Meppel. Met een eerlijke kleding modeshow, spelplezier rond fairtrade en een (h)eerlijke proeverij.
‘In Meppel zijn we bereid om te investeren in eerlijke handel. De Wereldwinkel is al 35 jaar actief in Meppel en de afgelopen 15 jaar is er ruim aandacht bij inwoners, scholen, instellingen, bedrijven en organisaties om fairtrade te serveren, verkopen, in te kopen en te promoten. Daar mogen we best trots op zijn’, aldus het bestuur.
Er zijn heel veel Meppelers die vanuit hun hart kiezen voor fairtrade om zo bij te dragen aan een eerlijke wereld. Voor een leefbaar loon, onderwijs en toekomst in landen waar wij bijvoorbeeld onze koffie, thee en cacao vandaan halen. Mensen die ook waarde toekennen aan andere zaken dan winstmaximalisatie.
Dat gebeurt in het klein door te kiezen voor een paar fairtrade producten bij de wekelijkse boodschappen. Structureel door binnen een organisatie te gaan voor fairtrade inkoopbeleid. En er zijn winkeliers die bewust hun assortiment uitbreiden met fairtrade producten, ook als de verkoop wat lager is of de winstmarge kleiner.
Op 8 maart is er volop gelegenheid om te ontdekken wat er allemaal mogelijk is in Meppel. Iedereen is van harte welkom van 11.00 tot 15.00 uur.
Info: www.bewustmeppel.nl