Perfect weer voor de Vetera Oldtimerdag Ruinerwold

15 aug , 10:09 ErOpUit
pn19082023-ruinerwold-oldtimerdag35

Ruinerwold - Het wordt morgen volgens de weervoorspellers perfect weer voor de Vetera Oldtimerdag. Met 20 tot 22 graden en een zonnetje is het ongetwijfeld goed toeven in Ruinerwold.

Nieuw is dit jaar dat achterop het grote weiland ruimte wordt ingeruimd voor vliegend materieel. Er stond al meerdere keren een Spitfire vliegtuigmotor te ronken tijdens de Vetera Oldtimerdag, morgen komen er een helikopter en een zweefvliegtuig en mogelijk ook nog twee andere kleinere vliegtuigen. De 31ste editie van de Vetera Oldtimerdag wordt sowieso een bijzondere. Het aantal aanmeldingen is fors vergeleken met de tussentijdse cijfers van een jaar geleden  en dat heeft het bestuur wel aan het denken gezet. „Het gaat weer als een dolle, we hoeven er eigenlijk helemaal geen promotie voor te maken”, beseft voorzitter Edwin Weide. „Maar we lopen wel tegen grenzen aan. Wat de vergunning betreft hebben we een maximum, maar ook parcourstechnisch zijn er grenzen. We zijn aan het onderzoeken hoe we zelf beter aan de knopen kunnen draaien.”

Weide geeft aan dat zaterdag 16 augustus met camera’s aan kentekenregistratie wordt gedaan, puur om te kijken wie er allemaal als deelnemer naar Ruinerwold komen. Er zijn personen die met hun auto komen en deze gewoon ergens langs Dijkhuizen zetten om ermee te pronken, zonder dat ze zich melden bij de inschrijftafels. Dat zijn bijvoorbeeld aardig wat youngtimers, maar als we de inschrijvingen bekijken, vinden we ze lang niet allemaal terug.”

Een nieuw hoofdstuk

Dat de Vetera Oldtimerdag populair is, blijkt ook uit de manier waarop de luchtschepen konden worden vastgelegd. „Een man van heli Holland nam zelf contact met ons op en van het een kwam het ander, want iemand anders kwam met het zweefvliegtuig. We zijn jaren geleden ook al eens met een vliegtuig bezig geweest, maar dat mocht niet zomaar landen. Dat is nu allemaal geregeld, het zweefvliegtuig geeft een mooi inkijkje hoe zo’n toestel eruit ziet.” Een inwoner van Ruinerwold bleek ook twee vliegtuigjes te bezitten en mogelijk komen die ook. „We zijn blij dat we weer een keer wat anders kunnen tonen. Die vliegtuigmotor komt er ook weer bij.” Of dit een nieuw hoofdstuk gaat worden voor de Oldtimerdag? „Wie weet, ergens in Friesland zit ook een club die met vliegtuigen bezig is, maar laten we eerst maar eens kijken hoe dit gaat”, vindt Weide.

De helikopter die bij goed weer op vliegveld Dijkhuizen landt, is een Schweizer 269C van heli Holland. In 1961 begon de productie van type 269A, die in de loop der jaren werd doorontwikkeld tot de 269C. In Nederland was Heli Holland een van de eerste bedrijven die de 269-serie operationeel inzette. In de beginjaren werden de lichte en wendbare helikopters vooral gebruikt voor gewasbescherming, later ook voor plezierrondvluchten, luchtfoto- en videografie, inspectievluchten en als trainingshelikopter voor de eigen vliegschool.

Meer info: www.oldtimerdagruinerwold.nl

Runerwold odltimerdag Helikopter
Eigen foto